Elo Mets

Elo Mets

Kliiniline Gestalt psühhoterapeut väljaõppes

Ole sina ise, sest kõik teised on juba võetud. /Oscar Wilde/

Tere, mina olen Elo!

Gestalt psühhoteraapiani jõudsin läbi oma elu kogemuste, kohtumiste, mis tõid suurema teadlikkuse enesest ja seeläbi äratundmise, et suudaksin olla toetajaks, hinnangutevabaks teekaaslaseks teistele inimestele, kas siis enesearengu teekonnal või keerulisel eluperioodil. Isikliku elu rohkem ja vähem keerulised kogemused on andnud oskuse näha inimest ilma ühegi eelarvamuseta, ilma ootuste- eeldusteta, võtta tagasilööke väärtuslike õppetundidena, jätta minevik seljataha, ning arusaamise, et elu toetab mind, kui järgin oma südamehäält. Ma olen siiralt huvitatud inimestest – iga inimene on minu jaoks erakordne.

Minu märksõnad on: ehe kohtumine iseendaga, eneseteadlikkus, eneseareng, eneseväärtustamine, sisemine rahulolu ja tasakaal.

Ma olen omandamas magistrikraadi Londonis Gestalt psühhoteraapias – mis on nii elustiil kui psühhoteraapia üks meetodeid. Tegemist on praktikaga, mis toetab inimeste arengut juba 60 aastat. Seda kasutatakse nõustamisel, psühhoteraapias, grupitöödes ja coachingus üle maailma.

  • Õpin Metanoia Instituudi kliinilise Gestalt psühhoteraapia magistriprogrammis (MSc), mis on akrediteeritud Middlesex’i Ülikooli poolt.
  • Olen läbinud Tartu Ülikooli psühholoogiaained: arengupsühholoogia, kliiniline psühholoogia, psühhopatoloogia.
  • Olen Ühendkuningriigi Gestalt Praktikute Ühingu liige (UK Association of Gestalt Practitioners, UKAGP).
  • Minu õppeprogrammi osa: iganädalased kohtumised isikliku psühhoterapeudiga, ülenädalati kohtumised oma superviisoriga, kes on mulle toeks mu töös klientiega.
  • Klienditööd alustasin 2020.aasta lõpus.
  • Mul on kogemused töötamisel järgmistes valdkondades: suhteprobleemid, stress, ärevus, depressiivsed meeleolud, väärkohtlemine ja sellest taastumine, sh nartsissism (sh nii grandioosne kui ka varjatud nartsissism), hirmud, viha, traumad, madal enesehinnang.
  • Olen teadlik soolistest, seksuaalsetest ja suhete mitmekesisusest (GSRD*) ning töötan selle erilisusega, mis on just Sulle omane.

 

  • Mul on bakalaureusekraad Tartu Ülikooli majandusteaduskonnast (turunduse ja välismajanduse erialad) ning magistrikraad  samast (Ettevõtluse ja tehnoloogia juhtimine).
  • Tööalased kogemused on osakonna juhina, projektijuhina, turundusspetsialistina,  töötades nii väiksemates kui suuremates organisatsioonides, juhtides nii formaalseid kui mitteformaalseid gruppe.

 

*Gender, Sexual, and Relationship Diversity