Oled sa mõelnud, öelnud, tajunud kedagi arvamas või kuulnud ütlemas: “Oeh, jälle see rahulolu-uuring… mõttetud küsimused ja mõttetu ajaraiskamine… niikuinii midagi ei muutu!”? Või oled ehk juhina murdnud pead, et kust leida see ressurss, et sobivad küsimused sõnastada, kõik vastused läbi hekseldada, inimeste murekohad tuvastada, nende põhjal action plan koostada ja see ka ellu viia?
Nii Euroopa Liidu, kõikide liikmesriikide kui ka iga riigi ettevõtete ja organisatsioonide tasandil viiakse iga-aastaselt läbi miljonite töötajate hulgas tuhandeid rahulolu-uuringuid. Arvestades, et Eestis on suuri ja keskmise suurusega ettevõtteid ligikaudu 140 000 ja eeldades, et umbes 2-3% (niisugune on EU keskmine) ehk 3000-5000 neist peab samuti rahulolu-uuringut oluliseks, tähendab, et siingi avaldavad oma arvamust kümned tuhanded inimesed.
Rahulolu-uuring kui märk tööandja hoolivusest – või kas ikka on?
Rahulolu-uuring on ju iseenesest igati tervitatav, kuid üks kriitiline probleem, mis neist uuringutest välja joonistub on jätkutegevustega seonduv. Nimelt, enam kui 40% uuringus osalenud töötajatest väljendab ühel või teisel moel oma vastustes pettumust, et vaatamata küsitluses osalemisele, niikuinii kunagi midagi nende tagasiside põhjal ette ei võeta ja paremaks ei muutu. Selline skeptitsism ilmestab paraku liigagi hästi üsna levinud lahknevust töötajate ootuste ja juhtkonna tegevuse või tegevusetuse vahel ning rõhutab, kui oluline on organisatsioonides mitte ainult rahuloluga seotud andmete kogumine, vaid nende põhjal ka muudatuste sisseviimine, et parandada töötajate pühendumist ja suurendada usaldust.
Kas rahulolu-uuringule leidub kiiremaid/tõhusamaid alternatiive?
Mida siis teha, kui osa sinu ettevõtte või organisatsiooni töötajatest ei usu rahulolu-uuringu vajalikkusesse ja väärtusesse? Hea uudis on see, et võid alati formaati muuta! See, et loobud iga-aastasest rahulolu-uuringust, ei tähenda veel, et oled kehv tööandja. Realcoachil on just selleks puhuks välja töötatud üha enam populaarsust koguv meeskonna tulemuslikkuse kiirkontroll, mille käigus kogume andmeid hoopis vestluste käigus, analüüsime tulemusi sinu eest ning pakume kohe välja ka järgmised sammud ja meetodid, millega otse ilmnenud väljakutseid “rünnata”.
Uuri lähemalt kiirkontrolli kohta ja ära mingil juhul kõhkle helistamast-kirjutamast 5455 2212 või info@realcoach.ee, kui soovid kiirkontrolli kohta rohkem teada või niisamagi arutada!
Muudame inimeste elusid!
Realcoachid