Gestalt psühhoteraapia

Gestalt psühhoteraapia

Elo Mets

Elo Mets Gestalt psühhoterapeut

Gestalt on praktiline meetod, mis aitab vabaneda minevikust, nautida olevikku ja teadlikult kujundada tulevikku.

Gestalt on praktiline psühhoteraapia praktika, mis keskendub inimese isiklikule arengule, enesetoetuse, teadlikkuse ja vastutuse kasvatamisele. Võrreldes teiste kaasaegsete psühhoteraapia meetoditega keskendub Gestalt psühhoteraapia rohkem tunnete, emotsioonide ja keha teadlikkusele, rõhutades inimese keha-tunnete-mõtete terviklikkust ja integratsiooni, mis on loovuse ja elujõu allikaks.

Gestalt psühhoteraapia kliendiks on inimene, kes soovib:

kasvatada oma eneseteadlikkust, enesekindlust ja enesehinnangut;

parandada suhtlemisoskust, suhete kvaliteeti;

sõlmida rahu oma minevikuga, suurendada iseenda aktsepteerimise tunnet;

kasvatada suutlikkust saada hakkama stressirohkete olukordadega, sh elumuutused;

paremini mõista oma emotsioone, suurendada oskust jälgida ja juhtida oma emotsionaalseid seisundeid;

tegeleda lapsepõlvetraumaga, ärevuse, depressiooniga, isiksusehäiretega.

Mina Gestalt psühhoterapeudina saan pakkuda turvalist keskkonda, milles olen Sulle toetav kaaslane enda tundma õppimise teekonnal või keerulisel eluperioodil. Väljaõppinud ja kogemusega psühhoterapeudina oskan märgata mustreid Sinu olemises ja käitumises, suunata märkama oma aistinguid, tundeid, küsida küsimusi, mis aitavad Sul leida uusi, erinevaid vaatenurkasid oma elusituatsioonidele. Seeläbi saad teadlikumaks oma kogemustest, arusaamadest ja reaktsioonidest ning leiad enda jaoks vastused – need kõik on Sinu sees olemas.

Mul on kogemused töötamisel järgmistes valdkondades: suhteprobleemid, stress, ärevus, depressiivsed meeleolud, väärkohtlemine ja sellest taastumine, sh nartsissism (sh nii grandioosne kui ka varjatud nartsissism), hirmud, viha, traumad, madal enesehinnang.
Olen teadlik soolistest, seksuaalsetest ja suhete mitmekesisusest (GSRD*) ning töötan selle erilisusega, mis on just Sulle omane.

Individuaalteraapia tunnitasu on 70 eurot (lisandub käibemaks). Pakun alustuseks tasuta 15-minutilist videokõnet, et omavahel tuttavaks saada ning arutada läbi vajadused, võimalused ja teraapia eesmärgid.
Teen teraapiasessioone ka online'is/ üle veebi.

Võimalik tasuda 6 seanssi eest korraga - sel juhul hind 360 eurot (lisandub käibemaks).

Gestalt psühhoteraapia kohta saad lisaks lugeda blogipostitusest.

*Gender, Sexual, and Relationship Diversity