Töötuba meeskondadele: enesekindlus 2.0

Enesekindlus 2.0

Kogemus

Annika Lattik

Aaroni Raamatupidamisteenuste koostöö Realcoachiga on tegelikkuses väldanud kauemgi. Nüüd, lisaks meeskonna coachingule soovisin, et minu tiimil oleks rohkem motivatsiooni ja enesekindlust nii enda isiklikus elus, kui ka meie klientidega suheldes. Raamatupidamine ei hõlma ammu enam ju ainult numbrite kokkulöömist, olulisel kohal on ka igapäevane väga erineva taustaga klientide nõustamine ja juhendamine. Sestap otsustasime lisaks osaleda ka töötoas Enesekindlus 2.0. 

Kokkuvõttes oli see oli osalejatele põnev ning aitas meil õppida enda piire seadma ja neist aru saama. Kindlasti minu tiim sai juurde enese- ja otsustuskindlust ning julgust oma seisukohti kindlamini väljendada. Klientide nõustamisel on see kahtlemata oluline. Hea, et töötuba keskendus konkreetsetele teemadele ja kestis vaid 4 tundi. Selle aja sobitab küll igasse graafikusse!

Kindlasti soovitaksin seda töötuba ka teistele olenemata tegutsemisvaldkonnast. Enesekindlus on oluline igal pool ja ajal.

Annika LattikAsutaja, tegevjuht ja pearaamatupidaja - Aaroni Raamatupidamisteenused


Oled sa täheldanud, et mõnikord tuleb sinu tiimil enesekindlusest puudu just siis, kui seda kõige enam tarvis? Näiteks vajab kiiret ja kindlameelset lahendamist mõni ootamatu, võib-olla isegi ebameeldiv olukord kliendiga? Vahel on ka nii, et sina näed oma töötajate tugevusi ja potentsiaali, kuid ometi hoiab miski neid justkui tagasi. Igal juhul on tegemist väljakutsega, mida saab õnneks üsna hõlpsalt ületada.

Enesekindluse suurendamisest on teile igal juhul kasu, kui:

 • sotsiaalsed olukorrad on tihti ebamugavad,
 • kiputakse vältima uusi väljakutseid, situatsioone,
 • kaheldakse sageli oma seisukohas, kardetakse seda väljendada ja pigem usutakse, et teiste arvamus on õigem,
 • ollakse häbelik ja rahutu, võib-olla isegi ärev,
 • võrreldakse end pidevalt teistega ja peetakse neid endast paremaks,
 • ollakse uute inimeste ja olukordade suhtes negatiivselt meelestatud.

Küllap oled juhina märganud, et enesekindlus või selle puudumine annab endast märku erinevates inimese omadustes, olemises: kehakeeles, käitumises, rääkimise viisis, reageerimises erinevatele olukordadele. Muide, enesekindlus on psühholoogiline omadus, mis on seotud enesehinnanguga (kuid erineb sellest). Enesekindlad inimesed on üldiselt positiivsemad ning usuvad endasse ja oma võimetesse, samas kui madala enesehinnanguga inimesed mõtlevad sageli enda ja oma võimete kohta negatiivselt, mis omakorda toob kaasa selle, kuidas nad tunnevad, tegutsevad ja käituvad.

Kõrge enesekindlus toetab inimesi seega kõikides eluvaldkondades, sh meeleseisundites, suhetes, karjääris, sotsiaalses elus jne.

Hea uudis on see, et enesekindlus on tegelikult oskus nagu iga teinegi, mida saab ja on võimalik arendada, ning seda see töötuba teile pakubki!

Kuidas see käib?

4 tunni vältel annan ma osalejatele kompaktse ent põhjaliku ülevaate madalat enesehinnangut põhjustavatest teguritest, et osataks need ära tunda ja tutvustan veel ka ridamisi tõenduspõhiseid võimalusi, kuidas enesekindlust tõsta.

Lisaks teooriale viin läbi ka mõningaid eksperimente ning juhendan nii individuaalseid kui ka väiksemas grupis harjutusi, mille käigus iga osaleja saab enda jaoks parima tulemuse läbi aktiivse osalemise, suhtlemise, jagamise.

Boonusena saavad osalejad Gestaltteraapia meetodite kogemuse, mille kohta saab rohkem lugeda meie blogist.

Enesekindlus 2.0 töötuba sobib hästi 6-18 liikmelisele grupile. Eriti kasulik on see valdkondades nagu jaekaubandus, toitlustus,  hotellindus ja turism, tervishoid, iluteenindus, haridus ja koolitus ehk nii-öelda eesliini töötajatele.

Töötoa maksumus osaleja kohta on 99 eurot.

Kui soovid Enesekindlus 2.0 kohta rohkem teada, kirjuta mulle elo@realcoach.ee

Tulemused

 • Saate teada, mida täpsemalt kujutab endast enesekindlus ja kuidas seda just endas kasvatada.
 • Arendate oma enesejuhtimise ja -kontrolli oskust, et hakkama saada ootamatute ja/või ebamugavate olukordadega.
 • Õpite paremini mõistma oma käitumise mõju teistele ning teiste käitumise mõju endale.
 • Õpite märkama oma käitumise ja harjumuste mustreid ning vajadusel muudad neid, et suhted oleksid viljakamad ja jätkusuutlikud.
 • Omandate oskuse rakendada teadvelolekut keerulistes olukordades ja vähendad impulsiivseid otsuseid ja reaktsioone.

Et ennast veelgi selgemini kõrvalt näha ja mõista, tasub lugeda ka varjatud emotsioonide kohta.

Selle töötoa mõju ulatus võib osalejatele olla küll erinev, kuid igal juhul saame garanteerida, et iga osaleja enesekindlus saavutab uue taseme.

PS. Kui oled osalemisest huvitatud, kuid pole kellegagi koos tulla, siis kirjuta mulle elo@realcoach.ee ja lisan sind ootenimekirja. Kui huvilisi koguneb piisavalt, saamegi sobiva toimumisaja kokku leppida.

Kogemus

Kogemus